Egy jó kémiás segítene? (lent)


Szia, szóval az lenne a baj, hogy nem értem a kémia házim, feladtak 3 kérdést, amit kötelező megválaszolni, illetve helyesen megcsinálni ellenkezőesetben 1-est kapok :SS

Anyám meg nem hajlandó segíteni, kérlek segítsetek a helyes megoldásban :S Ha lehetne, akkor részletesen írjátok le, hogy csináltátok satöbbi, nagyon köszönöm :) <3


Tehát,


1.) "A boltban kapható egyik citromlé citrinsav-tartalma 50 tömeg%. 30 g ilyen citromléhez 370 g vizet öntünk és 20 g cukrot oldunk fel benne. Hány tömeg% citromsavat tartalmaz az így kapott limonádé?



2.) Összeöntünk 300 g 1.5 tömeg%-os és 200 g 2.8 tömeg%-os zsírtartalmú tejet. Hány tömeg% zsírtartalmú tejet kapunk?

(ez az a kérdés, amit kicsit vágom, de akkor sem megy:/)


3.) Ha egy ásványvízből 2 liter mennyiséget bepárolunk, 4.4 g szilárd anyag marad vissza. Hány tömeg% oldott szilárd anyagot tartalmazott az ásványvíz?

(az ásványvíz sűrűsége 1,1 g/cm3



Nagyon megköszönném ha segítenétek ;) Köszi, hogy elolvastad, és megpróbáltál segíteni :) <3



15/L


2011. okt. 12. 20:50
 1/3 BKRS ***** válasza:

1)

30g citromleben van 15g sav

Ehhez adunk 370+20g egyeb anyagot,

tehat az oldat tomege 30+370+20g lesz, amiben tovabbra is van 15g sav.

420g-ban van 15g sav,

akkor

100g-ban van:100*15/420= 150/42=3.57142857 g

Vagyis az oldat 3,6%-os.


2)

300g 1. oldatban van 300*1,5= 4,5g zsir

200g 2. oldatban van 200*2,8 = 5,6g zsir

Osszesen:

500g oldatban van 4,5+5,6=10,1g zsir

100g oldatban van teahat 10,1/5=2,02g zsir.

Tehat 2,02%-os oldatot kaptunk.


3)

2 liter asvanyviz 2000 kobcenti ami 2200 g (suruseggel kell szorozni)

2200 g oldatban volt tehat a 4,4g oldott anyag

1g oldatban volt: 4,4/2200 g oldott anyag

vagyis 100 g-ban volt: 100*4,4/2200=0,2 g oldott anyag.

Tehat 0,2%-os volt az oldat.

2011. okt. 12. 21:00
 2/3 A kérdező kommentje:
Úristen, köszönöm, hogy szenteltél rám időt, nagyon köszönöm, imádlak ezért. Tényleg nagyon köszönöm :)
2011. okt. 12. 21:42
 3/3 BKRS ***** válasza:
A lenyeg, hogy megertsd mirol van szo. Ha valami homalyos kerdezz aztan majd probalok magyarazni.
2011. okt. 12. 22:01