SOS! Jó kémiás ember segítsen légyszi? Moláris tömeg.


Hány db. proton és neutron van 3 mol kénatomban?

Idáig jutottam el, hogy 1 kénatomban 17 p és 18 n van.

Valaki légyszi írja le úgy hogy el is magyarázza mi az az m, n(és hogy hogy kell kiszámolni) és 6*10^23.

Légyszi segítsetek!


2011. jan. 2. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:

1mol=6*10^23 darab részecske.


n=m/M

2011. jan. 2. 15:28
 2/9 kanóc ***** válasza:

m és n nem érdekes.

6*10^23 = 600000000000000000000000

Egy mol enyagban ennyi részecske van. Ha atomos kénről van szó, akkor ennyi atom. 3 molban 3-szor ennyi. Tehát szor 3. És mivel atomonként 17 proton van, ezért az utolsó részeredményt még meg kell szorozni 17-tel.

2011. jan. 2. 15:28
 3/9 kanóc ***** válasza:

Bocsánat, nem engedi át a 23 db nullát, de

6*10^23 = 600sok0

2011. jan. 2. 15:29
 4/9 A kérdező kommentje:
tehát 6*10^23*3*17 a protonszám?
2011. jan. 2. 15:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok, Ön nyert!:)
2011. jan. 2. 15:58
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2011. jan. 2. 16:11
 7/9 anonim ***** válasza:

"Idáig jutottam el, hogy 1 kénatomban 17 p és 18 n van." ehhez hogy sikerült eljutnod???


a protonok számát a rendszámból tudod leolvasni. ami a kén esetében 16!!

a neutronok számát pedig a tömegszámból úgy, hogy kivonod belőle a rendszámot. ami marad az lesz a neutronok száma.

ezt megszorzod az avogadró számmal majd a molszámmal is és annyi a megfejtés.

2011. jan. 2. 17:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Sorry, azt nem ellenőriztem le, hogy az első felét jól oldottad-e meg:DD

Utolsónak igaza van:)

2011. jan. 2. 17:46
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen most nézem igazatok van. Élírtam. :) Ciki
2011. jan. 2. 20:22