1.-Egy tehervonat 18km/h sebességgel halad. Egy motorkerékpáros, aki 30km/h sebességgel haladt ugyanolyan iranyba, 3perc alatt érts a szerelbény elejétol a végéig. Milyen hosszú a szerelvény?

2.-A 40km/h sebességgel haladó személyvonat utasa előtt a szembejövő gyorsvpnat 3s alatt haladt el. Mekkora a gyorsvonat sebessége ha a hossza 75m?


2011. okt. 3. 20:10
 1/6 anonim válasza:
mi is ezt vesszük :D én sem tom xDDDDDDDD
2011. okt. 3. 20:12
 2/6 BKRS ***** válasza:

Ha ugyanolyan iranyba haladt, akkor 30-18=12 km/h volt a sebessege a vonathoz kepest.

Ez 12/3,6 m/s.

3 perc az 180 s.

Ez alatt 180*12/3,6 m-t tesz meg, ami 600m.

2011. okt. 3. 20:14
 3/6 A kérdező kommentje:
es a masik pelda?
2011. okt. 3. 20:15
 4/6 BKRS ***** válasza:

2.

40 km/h az 40/3,6 m/s

A szembe jovo vonat v sebesseggel halad.

Az utas relativ sebessege a gyorsvonathoz kepest,mivel szembe mennek:

v + 40/3,6

3s allatt ezzel a relativ sebesseggel megteszi a 75m-t.

3*(v + 40/3,6) = 75

v + 40/3,6 = 25

v + 11.11 = 25

v = 13,89 m/s ami 13,89*3,6 km/h = 50 km/h

2011. okt. 3. 20:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Mekkora parasztok a mai gyerekek. Egy "köszit" nem képes odaböfögni, de azt igen, hogy "és a másik példa?".

Inkább csinnáld magad a házid, és akkor talán nem maradsz hülye.

2011. okt. 3. 20:54
 6/6 A kérdező kommentje:
koszi es nem azert nem itam visza mert bunko vagyok hanem azert mert a magyar irodalmat tanultam meg a tortenelmet...
2011. okt. 3. 20:59