1. A 92 tonnás jéghegy sűrűsége 100m3.Mekkoa a jéghegy sűrűsége?
2.A vörösréz sűrűsége 8900 kg .
___
m3
Mekkora tömege egy 0,2 m3 térfogatú vörösréz tömbnek?
3. Mekkora a térfogata 1400 kg olajnak?
Létszi segítsetek és irjátok le a számítást is.:/ Hülye válaszokat nem kéreek. Előre is köszi.:)
2010. jan. 28. 14:22
1/2 anonim válasza:
Az összes feladatnál a térfogat, tömeg illetve sűrűség közti összefüggést kell használni: m=ró*V
Ahol: m tömeg [kg]
ró sűrűség [kg/m3]
V térfogat [m3]
Ezt kell a kérdezett adatnak megfelelően átrendezni, pl.
1. (gondolom elírtad, nem a sűrűsége, hanem a térfogata 100m3)
Keresett adat: sűrűség (ró)
ró=m/V=92/100=0,92 kg/m3
A többit nem helyettesítem be, gyakorold :)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.:)
2010. jan. 28. 16:12