Fizika házi holnapra? Fontos.


1. A 92 tonnás jéghegy sűrűsége 100m3.Mekkoa a jéghegy sűrűsége?


2.A vörösréz sűrűsége 8900 kg .

___

m3


Mekkora tömege egy 0,2 m3 térfogatú vörösréz tömbnek?



3. Mekkora a térfogata 1400 kg olajnak?



Létszi segítsetek és irjátok le a számítást is.:/ Hülye válaszokat nem kéreek. Előre is köszi.:)


2010. jan. 28. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Az összes feladatnál a térfogat, tömeg illetve sűrűség közti összefüggést kell használni: m=ró*V

Ahol: m tömeg [kg]

ró sűrűség [kg/m3]

V térfogat [m3]

Ezt kell a kérdezett adatnak megfelelően átrendezni, pl.

1. (gondolom elírtad, nem a sűrűsége, hanem a térfogata 100m3)

Keresett adat: sűrűség (ró)

ró=m/V=92/100=0,92 kg/m3


A többit nem helyettesítem be, gyakorold :)

2010. jan. 28. 16:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.:)
2010. jan. 28. 16:12