Egy szoba levegőjének hőmérséklete 0 °C. A szoba 15 °C-ra való felfűtése során a nyílászárókon távozó levegő térfogata 50 köbméter. Mekkora a szoba magassága, ha az alapterülete 200 négyzetméter?


Köszönöm :)))


2011. okt. 2. 20:26
 1/6 Tom Benko ***** válasza:
izobár állapotváltozás, \frac{V}{T}=állandó. \frac{Ah}{T}=\frac{Ah+50}{T+15} tessék megoldani.
2011. okt. 2. 20:53
 2/6 A kérdező kommentje:

Te jó ég!

Ebből egy szót sem értek! :(

mi az a /franc? köszönöööm

2011. okt. 2. 20:59
 3/6 A kérdező kommentje:
vagyis /frac
2011. okt. 2. 20:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor leírom Tom Benko válaszát a hagyományos formában, hogy érthetőbb legyen:


V₁/T₁ = V₂/T₂


V₂ = V₁ + 50

T₂ = T₁ + 15


T₁ = ? (Kelvinben kell megadni)


Kiszámold mennyi a V₁, mert ez a szoba térfogata, amit amúgy ki lehet számítani az alapterületéből és magasságából is. A többit rád bízom.

2011. okt. 2. 21:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Én meg lefordítom az előző két választ:

[link]

2011. okt. 2. 21:48
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
\frac{a}{b} az a számlálójú, b nevezőjű tört.
2011. okt. 3. 22:22