Egy szoba levegőjének hőmérséklete 0 °C. A szoba 15 °C-ra való felfűtése során a nyílászárókon távozó levegő térfogata 50 köbméter. Mekkora a szoba magassága, ha az alapterülete 200 négyzetméter?
Köszönöm :)))
2011. okt. 2. 20:26
1/6 Tom Benko válasza:
izobár állapotváltozás, \frac{V}{T}=állandó. \frac{Ah}{T}=\frac{Ah+50}{T+15} tessék megoldani.
2/6 A kérdező kommentje:
Te jó ég!
Ebből egy szót sem értek! :(
mi az a /franc? köszönöööm
2011. okt. 2. 20:59
3/6 A kérdező kommentje:
vagyis /frac
2011. okt. 2. 20:59
4/6 anonim válasza:
Akkor leírom Tom Benko válaszát a hagyományos formában, hogy érthetőbb legyen:
V₁/T₁ = V₂/T₂
V₂ = V₁ + 50
T₂ = T₁ + 15
T₁ = ? (Kelvinben kell megadni)
Kiszámold mennyi a V₁, mert ez a szoba térfogata, amit amúgy ki lehet számítani az alapterületéből és magasságából is. A többit rád bízom.
5/6 anonim válasza:
Én meg lefordítom az előző két választ:
6/6 Tom Benko válasza:
\frac{a}{b} az a számlálójú, b nevezőjű tört.