Micsoda (a+b) ^3 nevezetes azonosságként? És (a-b) ^3?


Úgy,mint (a+b)^2=a^2+2ab+b^2.

Sürgős!!Köszi!


2011. okt. 2. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Könyv, függvénytáblázat, internetes keresés? Miért másoktól várod, hogy szájba rágják, ha olyan sürgős?
2011. okt. 2. 12:42
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

(a+b)³=a³+3a²b+3ab²+b³

(a-b)³=a³-3a²b+3ab²-b³

2011. okt. 2. 12:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt ki tudod számolni magadnak is. :)

(a+b)^3 = (a+b)(a+b)(a+b)

Mindegyiket mindegyikkel megszorzod, aztán összevonod, amit lehet és megvan az eredmény.

a*a*a + a*a*b + a*b*a + a*b*b .....

Szóval ha elfelejted és nincs hol megnézni, akkor 1-2 perc alatt megvan.

2011. okt. 2. 12:56
 4/7 anonim ***** válasza:

figyelj::

(a+b)a 3.on

a3 mert a harmadikon van+3 anégyzetb +3b2 négyzeta+3 b a harmadikon

a 2 tag annyiadikon van amennyi a kitevő az a*b ben az a kitevő -1-.en van*b a*a ban a b a kitevő-1.en van*a +a 2.tag a kitevő hatványa


pl (a+b) a 100.-on= a a 100.on+ a a 99.en* b+b a 99.en*a+b a 100.on

2011. okt. 2. 13:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző: az utolsó sort ugye nem gondoltad komolyan? :)


(a+b)^5 = a^5 + 5a^4*b + 10a^3*b^2 + 10a^2*b^3 + 5a*b^4 + b^5


A 100-as egy picit hosszabb lenne :))

2011. okt. 2. 13:14
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget!

Próbáltam magam megoldani,azzal az összeszorzással,de nem sikerült,mert nem tudtam,mit mivel hányszor hogyan kell szorozni.

2011. okt. 2. 16:06
 7/7 bongolo ***** válasza:

Ha ki akarod számolni:

(a+b)² ezt biztos tudod is fejből, vagy ki tudod számolni gyorsan, a²+2ab+b² lesz.


A köbhöz ezt kell még megszorozni (a+b)-vel. Egyrészt fel kell írni az 'a' szorosát, és ahhoz hozzáadni a 'b' szeresét. Vagyis:

a-szorosa: a³+2a²b+ab²

b-szerese: a²b+2ab²+b³

Ha most összeadod és összevonod az azonos kitevőjűeket:


a³+3a²b+3ab²+b³


Ez az összegnek a köbe. A különbségnél a legegyszerűbb arra gondolni, hogy:

(a-b)³ = (a+(-b))³

Vagyis az összeg köbénél ahol a b páratlan hatványon szerepel, ott negatív lesz, ahol pároson, ott pozitív. Tehát ez jön ki:

a³-3a²b+3ab²-b³


(Minden más hatványnál is felváltva pozitív, aztán negatív.)

2011. okt. 2. 17:38