Az egyenes egyenletének van vmi általános alakja? (több lent)


Szóval pl A(6;-4) a B(3;-1), és az általános képletbe behelyettesítés után(x-6)(-1+4)=(y+4)(3-6). Ezt megoldva hogy kell rendezni az egyenletet? Szóval lehet 3x+3y=6 , vagy egy oldalra kell mind, vagy pl ha úgy jön akk -3x-3y=-6, vagy egyszerűsíteni is lehet h x+y=2. Ez mindegy?


köszi


2011. okt. 2. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Általában y-t szokás kifejezni, rendezd úgy.
2011. okt. 2. 09:37
 2/2 anonim ***** válasza:

A leggyakoribb, hogy y-t fejezed ki x-szel, mert ekkor y=mx+c alakban lesz, amiről leolavsható az 'm' meredekség, illetve az, hogy milyen magasra van eltolva az x=0-ban (ezt mondja meg 'c').


Az egyszerűsítéseket érdemes elvégezni, x+y=2 szebb alak, mint 3x+3y=6, de persze ha y-t kifejezed, akkor mindkét esetben y=-x+2 jön ki.


(Persze vannak esetek, amikor az ax+by=c formában megadott képlet hasznosabb, mert könnyebben leolvasható az egyenes normálvektora, de ez ritkább, a meredekség gyakrabban érdekes).

2011. okt. 2. 10:27