sos!2011. szept. 27. 17:46
11/14 Hungy válasza:
Nekem fogalmam sincs, hogy lehet kiszámolni. Amit te felírtál, az is kínaiul van, csak néztem. :)
Én általában csak a megoldást szoktam tudni, az iskolában sok bajom volt ebből. Mert minden felesleges dolgot megjegyzek, amit már egyszer hallottam, és a tanárok nem hitték el, hogy egyszerűen csak tudom a dolgokat.
12/14 anonim válasza:
A 16 volt a jó válasz. A 18:19-es egyenletben csak egy hiba volt:
Yx6-1 = (Y+3)x 5 <--- itt mínusz 1 van, mert a 6szoros 1-gyel nagyobb
6Y -1 = 5Y +15 /+1
6Y = 5Y + 16 /-5Y
y = 16
13/14 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Köszönöm kedves utolsó! Így jobban átgondolva, tényleg így kell kijönnie. Ellenőrzésben 96 és 95 fog kijönni! :-)
Mindig tanul az ember! :-)
14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.! : ))
2011. szept. 28. 19:06