Melyik az szám, amelynek 6-szorosa 1-gyel nagyobb, mint a nála 3-mal nagyobb szám 5-szöröse?

sos!
2011. szept. 27. 17:46
1 2
 11/14 Hungy válasza:

Nekem fogalmam sincs, hogy lehet kiszámolni. Amit te felírtál, az is kínaiul van, csak néztem. :)

Én általában csak a megoldást szoktam tudni, az iskolában sok bajom volt ebből. Mert minden felesleges dolgot megjegyzek, amit már egyszer hallottam, és a tanárok nem hitték el, hogy egyszerűen csak tudom a dolgokat.

2011. szept. 27. 18:38
 12/14 anonim válasza:

A 16 volt a jó válasz. A 18:19-es egyenletben csak egy hiba volt:

Yx6-1 = (Y+3)x 5 <--- itt mínusz 1 van, mert a 6szoros 1-gyel nagyobb

6Y -1 = 5Y +15 /+1

6Y = 5Y + 16 /-5Y

y = 16

2011. szept. 27. 18:45
 13/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm kedves utolsó! Így jobban átgondolva, tényleg így kell kijönnie. Ellenőrzésben 96 és 95 fog kijönni! :-)


Mindig tanul az ember! :-)

2011. szept. 27. 19:15
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.! : ))
2011. szept. 28. 19:06
1 2