FIZIKA PÉLDA 1. hogyan kell?


Egy kerékpáros meghatározott sebességgel haladva 5 óra alatt ér A városból B városba. Ha sebességét 3km/h-val növeli, akkor 1órával hamarabb ér célba. Ha viszont óránként 2km-rel kevesebbet halad, akkor 1óát késik. Határozd meg a kerékpáros sebességét és a két város közötti távolságot!

lécci a példamegoldás menetét is írjátok le köszi


2011. szept. 27. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem értem. HA 3 km/h-val gyorsabban megy akkor 1 órával előbb ér oda, viszont ha 2km/h-val lassabban megy akkor 1 órával később. Ennek mi értelme?
2011. szept. 27. 16:06
 2/2 anonim ***** válasza:

Első, ennek így semmi :D


A feladat így szól:


Egy kerékpáros meghatározott sebességgel haladva 5 óra alatt ér A városból B városba. Ha óránként 3 km-rel többet tesz meg, akkor 1 órával hamarabb ér célba. Határozd meg a kerékpáros sebességét és a két város távolságát!


Megoldás:


A kerékpáros x km/h sebességgel 5 óra alatt 5x km-t tesz meg. Ha óránként x+3 km-t tesz meg, akkor 4 óra alatt teszi meg a két város közötti távolságot, amely így 4(x+3). Az 5x=4(x+3) egyenlet megoldása x=12.

Tehát a kerékpáros sebessége 12 km/h és a két város távolsága 60 km.


forrás:


[link]



Megjegyzés:


A google a barátod.

2011. szept. 27. 16:16