5 sin x = 20 sin^3x
Az x (mondjuk inkább alfa) egy háromszög egyik szöge, szóval biztos nem 0, akkor le lehet osztani sinussal? És ha igen, innen hogy megyek tovább: 5x = 20 sin^2x ?
2011. szept. 26. 16:13
1/3 BKRS válasza:
Sin(x)-szel lehet osztani.
Vagyis
5=20sin^2(x)
osztasz 20-szal
0,25=sin^2 x
sin(x)=0,5
vagy
sin(x)=-0,5
2/3 A kérdező kommentje:
Ja, hogy sin x-el kellett volna... akkor azért nem jött ki.
Köszönöm.
2011. szept. 26. 16:34
3/3 BKRS válasza:
Igen a sin az egy fuggveny, olyan mint a gyokvonas. Azzal sem lehet osztani:
gyok(x+2) = gyok(x/3)+ 2gyok(x/3)
x=1 a helyes megoldas,
de ha (hibasan) gyokkel leosztod mindket oldalt, akkor 2=0 jon ki.
Az ilyen huzasoktol a matek tanarok nagyon morcosak tudnak lenni.
Ugyanez megy a sinusra, logaritmusra meg hasonlokra. Idonkent kulon muveszet megszabadulni toluk.