Matek feladat? (túúúúúúúúúúl rövid)


5 sin x = 20 sin^3x


Az x (mondjuk inkább alfa) egy háromszög egyik szöge, szóval biztos nem 0, akkor le lehet osztani sinussal? És ha igen, innen hogy megyek tovább: 5x = 20 sin^2x ?


2011. szept. 26. 16:13
 1/3 BKRS ***** válasza:

Sin(x)-szel lehet osztani.

Vagyis

5=20sin^2(x)

osztasz 20-szal

0,25=sin^2 x

sin(x)=0,5

vagy

sin(x)=-0,5

2011. szept. 26. 16:28
 2/3 A kérdező kommentje:

Ja, hogy sin x-el kellett volna... akkor azért nem jött ki.

Köszönöm.

2011. szept. 26. 16:34
 3/3 BKRS ***** válasza:

Igen a sin az egy fuggveny, olyan mint a gyokvonas. Azzal sem lehet osztani:

gyok(x+2) = gyok(x/3)+ 2gyok(x/3)

x=1 a helyes megoldas,

de ha (hibasan) gyokkel leosztod mindket oldalt, akkor 2=0 jon ki.

Az ilyen huzasoktol a matek tanarok nagyon morcosak tudnak lenni.

Ugyanez megy a sinusra, logaritmusra meg hasonlokra. Idonkent kulon muveszet megszabadulni toluk.

2011. szept. 27. 15:46