SEGÍTSETEK! Kettő háziban? Számitással+megoldás 1, Gondoltam egy számot.


Először elvettem belőle a harmadrészét, majd a maradék felét és még a gondolt szám harmadrészét. Mennyi az eredmény? 2. Mennyivel több ezer forint 3/4 része ötszáz forint 4/5 részénél?



2.Egy szám 30cal kisebb mint egy másik szám kétszerese. Melyik ez a két szám ha összegük 42?


2011. szept. 25. 18:02
 1/9 A kérdező kommentje:

3. Írjuk át a kvetkező tizedestörteket törtalakba!

1,4812(a 4es és a 2es felett pont van) 1,3215(a 3as és az 5ös felett pont van) 0,0162(az 1es és a 2es felett pont van) 0,006( a 6os felett pont van)

EBBEN IS SEGITENÉTEK? KÖSZII

2011. szept. 25. 18:03
 2/9 anonim ***** válasza:

2, 350-nel

3, 4 és 38

2011. szept. 25. 19:13
 3/9 A kérdező kommentje:
kösziiii a gondoltam egy számra és az utcsot nem tudod véletlenül?:$$
2011. szept. 25. 19:19
 4/9 bongolo ***** válasza:

2) A számok legyenek az x és y.

x = 2y-30

x+y = 42


Van két egyenletünk és két ismeretlenünk, ezt meg lehet oldani. Például úgy, hogy az első egyenletből tudjuk x-et y-nal kifejezve, azt behelyettesítjük a másodikba:

2y-30 + y = 42

3y = 72

y = 24

ezért

x = 2·24-30

x = 38

2011. szept. 25. 20:55
 5/9 bongolo ***** válasza:

1) A gondolt szám az x

"Elvettem belőle a harmadrészét":

x-x/3 maradt

"majd a maradék felét":

(x-x/3)/2 maradt

"és még a gondolt szám harmadrészét":

(x-x/3)/2-x/3 maradt


"Mennyi az eredmény?"

(x-x/3)/2-x/3 = x/2 - x/6 - x/3

A közös nevező a 6

3x/6 - x/6 - 2x/6

Az éppen nulla.

2011. szept. 25. 21:01
 6/9 bongolo ***** válasza:

1,4812(a 4es és a 2es felett pont van)


Vagyis 1,481248124812....

Nevezzük el ezt a számot x-nek.

Az ismétlés periódusa 4. Ha ezt megszorozzuk 10⁴-nel, vagyis 10000-zel, ezt kapjuk:

10000x = 14812,48124812....

Ha jól megnézed, a tizedesrész ugyanaz, mint az előbb, a végtelenségig. Tehát ha kivonjuk ebből a számból az eredetit, akkor egész számot kapunk.


10000x - x = 14811

9999x = 14811

x = 14811/9999

x = 4937/3333


-----------

1,3215(a 3as és az 5ös felett pont van)

Próbáld meg megoldani ugyanezzel a módszerrel.


-----------

0,0162(az 1es és a 2es felett pont van)

Vagyis:

x = 0,0162162162

Itt az ismétlés periódusa 3, tehát elég 10³-nal, vagyis ezerrel beszorozni:

1000x = 16,2162162...

Ha ebből kivonjuk x-et, akkor a tizedesrész nem tűnik el, de nem lesz végtelen hosszú:


1000x-x = 16,2

999x = 16,2

Most érdemes 10-zel beszorozni:

9990x = 162

x = 162/9990

x = 3/185


--------

0,006( a 6os felett pont van)


x=0,00666666...

A periódus 1, elég 10-zel szorozni:

10x = 0,0666666...

Kivonva x-et:

9x = 0,06

szorozva 100-zal:

900x = 6

x = 6/900

x = 1/150

2011. szept. 25. 21:13
 7/9 A kérdező kommentje:
kösziii:)
2011. szept. 25. 21:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Apró figyelmetlenség bongolónál:

"x = 2·24-30

x = 38"

Szimpatikusabb lenne az

x = 18

érték. :-))


DeeDee

*******

2011. szept. 26. 12:19
 9/9 bongolo ***** válasza:
Brrr, kösz DeeDee, jól mellényúltam a billentyűn, vagy ki tudja :)
2011. szept. 26. 14:30