Az A, a B és a C halmazok olyanok, melyekre: AUC=BUC és C/A=C/B. Bizonyítsuk be, hogy A=B HOGY KELL? SEGÍTSETEK!

MATEK HÁZI INDOKLÁSSAL SZÁMOLÁS MENETE SEGÍTS
2011. szept. 10. 16:23
 1/2 Panda Péter ***** válasza:
rajzold le őket, talán magadtól is rájössz.
2011. szept. 10. 16:35
 2/2 Ucsiha Madara ***** válasza:

AUC=A+C-C/A /+C/A-AUC

C/A=A+C-AUC


BUC=B+C-C/B /+C/B-BUC

C/B=B+C-BUC


Mivel C/A=C/B:


A+C-AUC=B+C-BUC /+AUC(=BUC)

A+C=B+C

A=B

2011. szept. 10. 16:41