MATEK HÁZI INDOKLÁSSAL SZÁMOLÁS MENETE SEGÍTS2011. szept. 10. 16:23
1/2 Panda Péter válasza:
rajzold le őket, talán magadtól is rájössz.
2/2 Ucsiha Madara válasza:
AUC=A+C-C/A /+C/A-AUC
C/A=A+C-AUC
BUC=B+C-C/B /+C/B-BUC
C/B=B+C-BUC
Mivel C/A=C/B:
A+C-AUC=B+C-BUC /+AUC(=BUC)
A+C=B+C
A=B