Valaki segítene? Matek! Többi lent! (valameddig megoldottam, de nem tudom folytatni a feladatot. :S)


Egy vízvezeték ugyanannyi mennyiségű meleg vizet szállít 2 utcába. Az első utcába 4-gyel több emeletes ház van, mint a másodikban, de viszont az elsőben 50 emberrel kevesebb van emeletes házanként. Összesen a 2 utcában 48 háztömb van. Ha minden lakónak 21 liter meleg víz kell naponta, akkor mennyi vizet kell pumpálni a vízvezetékbe?


Eddig ezt csináltam, de lehet, hogy ez is rossz:

2x + 4 = 48 /-4

2x = 44 /:2

x = 22


Így az első utcában 26 emeletes ház van, a másodikban pedig 22.


Itt viszont teljesen elakadtam, úgyhogy előre is köszi a segítséget. :)


2011. szept. 24. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen X a házak száma, Y pedig a lakók száma házanként az első utcában.


Tehát 1. utca: x * y ember van.

2. utca: (x - 4) * (y + 50)

Mivel ugyanannyi ember van:

x * y = (x - 4) * (y + 50)


x + (x-4) = 48

2x - 4 = 48

2x = 52

x = 26

Pont fordítva csináltam, mint Te, de az eredmény ugyanaz:

26 ház az első utcában, 22 a másikban.


x * y = (x - 4) * (y + 50)

26 * y = (26 - 4) * (y + 50)

26y = 22 * (y + 50)

26y = 22y + 1100

4y = 1100

y = 275


Tehát az első utcában 26*275 ember lakik,

a másikban pedig 22*325.

Nyilván egyenlő a kettő: 7150.

Tehát összesen van 2 * 7150 = 14300 ember.

Ezt már csak megszorzod 21 literrel.

2011. szept. 24. 17:24
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:))
2011. szept. 24. 17:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen! <3
2011. szept. 24. 18:14