Mennyi a 3 jegyű 3-mal osztható számok összege?


Képlettel kellene, teljes levezetéssel.

Légyszi segítsetek. :)


2011. szept. 23. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:

A 3 jegyű számok 100-999. Az első 3-mal osztható a 102, utolsó a 999.

Ez egy számtani sorozat képletével kiszámolható.

a1= 102

an= 999

d=3

ebből az n-et kiszámolhatjuk:

an = a1 + (n-1)*d

999= 102 + (n-1)*3

897= (n-1)*3

299= n-1

n=300


Így az összegképletbe behelyettesítve megkapható az összeg:


Sn=(a1+an)*n/2

Sn=(102+999)*300/2

Sn=165150

2011. szept. 23. 11:40
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

(Angol billentyuzetrol irok, azert nincsenek ekezetek.)


Az elso ilyen szam a 102, az utolso pedig a 999. Ezutan csak egy szamtani sorozatot kell felallitanod, ahol az n-edik tag = 102+3n. Ha n=299, akkor 102+3*299=999, vagyis a sorozatnak 300 tagja van (102 eseten n=0 es 0-tol 299-ig 300 szam van).


Ezutan csak ird fel a szamtani sorozat osszegkepletet es mar kesz is a valasz:

S= ((102+999)*300)/2 = 165150


Ha nem erted, hogyan mukodik a szamtani sorozat, van egy eleg jo leiras a wikipedian: [link]

2011. szept. 23. 11:53
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Na és mit szóltok ehhez a feladathoz?

Valahogy nem akar kijönni. És mindenki mást ír.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2011. szept. 23. 12:04
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]

Még ezeket a feladatokat kellene megcsinálni. Egy darabig megy, de utána megakadok.

2011. szept. 23. 12:23
 5/6 anonim ***** válasza:

ha összegük osztható 3mal akkor osztható a szám is

/pl.: 999 /9+9+9/ 27/3 /

2011. szept. 27. 14:53
 6/6 anonim válasza:

Így az összegképletbe behelyettesítve megkapható az összeg:


Sn=(a1+an)*n/2

Sn=(102+999)*300/2

Sn=165150


Bocsi, az összeg képlete nem Sn=2a1+(n-1)*d /2 *n

2013. febr. 25. 22:22