Két szám összege 84. Az egyik szám háromszorosa a másiknak. Melyik ez a két szám?

2011. okt. 26. 15:17
 1/5 mantis religiosa ***** válasza:
100%
3:1 az arány. Oszd el a 84-et 4-gyel, az 21 és meg van a megoldás: 21 és 63.
2011. okt. 26. 15:31
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bizony! 63 + 21

x + y = 84, és y=3x

x + 3x = 84

4x=84

x=21

y=3*21

y=63

2011. okt. 26. 16:26
 3/5 A kérdező kommentje:
kössziii
2011. okt. 27. 14:50
 4/5 anonim válasza:
Teljesen lebénult az agyad, hogy már egy sima matekfeladat miatt is a gyk-ra kell rohangálni?
2011. nov. 7. 15:47
 5/5 anonim válasza:

15:47

Mivel nem tudta, hogy kell kiszámolni, ezért fordult ide...

Nem értem, miért kell lehurrogni...

Te úgy születtél, hogy mindent tudsz?

Neked semmiféle kérdésed nincs itt a gyakorikérdéseken?

Ha igen, akkor miért teszed fel, hisz ha nem tudod, akkor neked is lebénulhatott az agyad!?

2011. nov. 9. 09:32