2011. ápr. 21. 18:25
1/3 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Egy szám akkor osztható kilenccel, ha számjegyeinek összege is osztható kilenncel.
1+3+7+3+4=21 x=6
Lehet, hogy a második felét elrontottam, de a szabály biztos így van.
2/3 anonim válasza:
A szabály valóban a számjegyek összegében legyen meg a 9.
Ha x=0 , akkor 137+340=477 4+7+7=18,ez osztható 9-cel
Ha x=9 , akkor 137+349=486 4+8+6=18 ua. előbb.
Két megoldás van
3/3 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Melyik számrendszerben érvényes, hogy 1+3+7+3+4 = 21 ? :-)
A tízesben minden esetre: 18
Így a megoldás valóban
x = 0
vagy
x = 9