Milyen számjegyeket írhatunk x helyébe, hogy 137 és 34x számok összege osztható legyen kilenccel?

2011. ápr. 21. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy szám akkor osztható kilenccel, ha számjegyeinek összege is osztható kilenncel.

1+3+7+3+4=21 x=6


Lehet, hogy a második felét elrontottam, de a szabály biztos így van.

2011. ápr. 21. 18:33
 2/3 anonim válasza:

A szabály valóban a számjegyek összegében legyen meg a 9.

Ha x=0 , akkor 137+340=477 4+7+7=18,ez osztható 9-cel

Ha x=9 , akkor 137+349=486 4+8+6=18 ua. előbb.

Két megoldás van

2011. ápr. 21. 19:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Melyik számrendszerben érvényes, hogy 1+3+7+3+4 = 21 ? :-)

A tízesben minden esetre: 18

Így a megoldás valóban

x = 0

vagy

x = 9

2011. ápr. 21. 23:39