(gyök alatt az egész 11+gyök21-gyök alatt az egész gyök 11-gyök 21)és ez az egész a négyzeten.2011. szept. 14. 12:28
11/14 anonim válasza:
Igen, ahogy már 20 perce is mondtam, annak 2 az eredménye. :D
Csak nem azt írtad először...
12/14 anonim válasza:
13:06-ost próbáld megérteni, nagyon jól elmagyarázta.
13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes levezetéseket és a válaszokat! :)
2011. szept. 14. 15:02
14/14 anonim válasza:
Ha zavaros a dolog, egyszerűsíteni kell. :-)
Legyen
a = 11
b = √21
ekkor a feladat így néz ki:
N = [√(a + b) - √(a - b)]²
vagyis két tag négyzetét kell felírni, ami
a + b - 2[√(a + b)(a - b)] + a - b
a 'b' kiesik, a gyök alatt pedig a² - b² van, így
2a - 2[√(a² - b²)] = 2[a - √(a² - b²)]
behelyettesítve
2[11 - √(121 - 21)] = 2(11 - 10)
N = 2
========