Hogyan kell megoldani ezt a gyökös feladatot? Valaki segítsen legyen szíves levezetni, mert belekeveredtem!

(gyök alatt az egész 11+gyök21-gyök alatt az egész gyök 11-gyök 21)és ez az egész a négyzeten.
2011. szept. 14. 12:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy már 20 perce is mondtam, annak 2 az eredménye. :D

Csak nem azt írtad először...

2011. szept. 14. 13:10
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
13:06-ost próbáld megérteni, nagyon jól elmagyarázta.
2011. szept. 14. 13:20
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes levezetéseket és a válaszokat! :)
2011. szept. 14. 15:02
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha zavaros a dolog, egyszerűsíteni kell. :-)

Legyen

a = 11

b = √21

ekkor a feladat így néz ki:

N = [√(a + b) - √(a - b)]²

vagyis két tag négyzetét kell felírni, ami

a + b - 2[√(a + b)(a - b)] + a - b

a 'b' kiesik, a gyök alatt pedig a² - b² van, így

2a - 2[√(a² - b²)] = 2[a - √(a² - b²)]

behelyettesítve

2[11 - √(121 - 21)] = 2(11 - 10)

N = 2

========

2011. szept. 15. 13:39
1 2