2011. szept. 11. 21:08
1/2 anonim válasza:
Tanulók száma: x
x, x1, x2, x3, x4 = ?
x1 + x2 + x3 + x4 = x
x2 +x3 + x4 = 36
x3 + x4 = 18
x1 + x2 = 42
x1 + x2 + x3 = 54
A többit gondolom már kiszámítod.
2/2 anonim válasza:
a: akik 1 feladatot oldottak meg
b: akik 2 feladatot oldottak meg
c: akik 3 feladatot oldottak meg
d: akik 4 feladatot oldottak meg
1. b+c+d=36
2. c+d=18
3. a+b=42
4. a+b+c=54
5. 1,2: b+18=36 -> b=18
6. 3,5: a+18=42 -> a=24
7. 4,5,6: 24+18+c=54 -> c=12
8. 2,7: 12+d=18 -> d=6
a+b+c+d=24+18+12+6=60