Legalább 1 feladatot mindenki, min. Kettőt 36-an, min. Hármat 18-an, max. Kettőt 42-en, max. Hármat 54-en oldottak meg. A) hányan vettek részt a versenyen? B) hány tanuló oldott meg pontosan 1,2,3,4 feladatot?

2011. szept. 11. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Tanulók száma: x


x, x1, x2, x3, x4 = ?


x1 + x2 + x3 + x4 = x


x2 +x3 + x4 = 36


x3 + x4 = 18


x1 + x2 = 42


x1 + x2 + x3 = 54


A többit gondolom már kiszámítod.

2011. szept. 11. 22:08
 2/2 anonim ***** válasza:

a: akik 1 feladatot oldottak meg

b: akik 2 feladatot oldottak meg

c: akik 3 feladatot oldottak meg

d: akik 4 feladatot oldottak meg


1. b+c+d=36

2. c+d=18

3. a+b=42

4. a+b+c=54


5. 1,2: b+18=36 -> b=18

6. 3,5: a+18=42 -> a=24

7. 4,5,6: 24+18+c=54 -> c=12

8. 2,7: 12+d=18 -> d=6


a+b+c+d=24+18+12+6=60

2011. szept. 11. 22:10