6 y = 8x
6y+5=3x+4Y
2011. szept. 11. 20:59
1/2 anonim válasza:
Kifejezed valamelyiket az egyik egyenletből, utána behelyettesíted a másodikba, így kapsz egy egyismeretlenes egyenletet. Pl.:
1. 6y=8x /8
3y/4=x
2. 6y+5=3*(3y/4)+4y
Ezt megoldod, kijön mennyi az y, és azt már csak be kell helyettesítened x kifejezésébe, és akkor kész vagy. Ne haragudj, kiszámolni most nincs kedvem, de szerintem innen már neked is megy.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) most már én is rájöttem:)
2011. szept. 11. 21:21