Hogy kell megoldani a következő egyenletet?


6 y = 8x

6y+5=3x+4Y


2011. szept. 11. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Kifejezed valamelyiket az egyik egyenletből, utána behelyettesíted a másodikba, így kapsz egy egyismeretlenes egyenletet. Pl.:

1. 6y=8x /8

3y/4=x

2. 6y+5=3*(3y/4)+4y

Ezt megoldod, kijön mennyi az y, és azt már csak be kell helyettesítened x kifejezésébe, és akkor kész vagy. Ne haragudj, kiszámolni most nincs kedvem, de szerintem innen már neked is megy.

2011. szept. 11. 21:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) most már én is rájöttem:)
2011. szept. 11. 21:21