Old meg a következő egyenletet a valós számok halamzán? Cos (3x) =sin (4x) -sin (2x)

2011. febr. 21. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Keresd meg a könyvben vagy a függvénytáblázatban a trigonometriai azonosságokat. A 4x az 2*2x, a 3x vagy benne van direkt, vagy 2x+x.
2011. febr. 21. 17:13
 2/3 DudoloPocok ***** válasza:
x=30fok+k*60fok k=0,1,2,3....
2011. febr. 21. 20:26
 3/3 DudoloPocok ***** válasza:

Ha az első javaslatát megcsinálod :

cos3x=cos^3x-3cosx =cos(1-sin^2(x)-3)

sin(4x)=2*sin(2x)*cos(2x)=2*(2*sinx*cosx*(1-2*sin^2x))

sin2x=2sin(x)*cos(x)

egy oldalra rendezve:


cox(1+2sinx)*(1-2sinx)*(1-2sinx)=0


alakot kapsz.

ez nulla, ha valamelyik szorzótényező nulla

2011. febr. 21. 20:48