2011. febr. 21. 16:36
1/3 anonim válasza:
Keresd meg a könyvben vagy a függvénytáblázatban a trigonometriai azonosságokat. A 4x az 2*2x, a 3x vagy benne van direkt, vagy 2x+x.
2/3 DudoloPocok válasza:
x=30fok+k*60fok k=0,1,2,3....
3/3 DudoloPocok válasza:
Ha az első javaslatát megcsinálod :
cos3x=cos^3x-3cosx =cos(1-sin^2(x)-3)
sin(4x)=2*sin(2x)*cos(2x)=2*(2*sinx*cosx*(1-2*sin^2x))
sin2x=2sin(x)*cos(x)
egy oldalra rendezve:
cox(1+2sinx)*(1-2sinx)*(1-2sinx)=0
alakot kapsz.
ez nulla, ha valamelyik szorzótényező nulla