Anyag, jelölés, n , N , M , m
kén , S , 5mol , 30*10 23.on , 32 g/mol , 5*32=160g
Hogy kell kiszámolni ? köszi!
2011. szept. 11. 13:06
1/4 anonim válasza:
Mit kéne kiszámolni? Minden ott van ahova írtad.
2/4 A kérdező kommentje:
igen, ez példa, de hogy kell kiszámolni őket?
2011. szept. 11. 13:18
3/4 anonim válasza:
n(anyagmennyiség) 1 mol-nyi anyagot jelent, ez N-ben(Avogadro-állandó) 6*10 23-on db részecskét jelent, tehát ha 5 mol kéned van, akkor n*5=N*5 (N=n * 6*10 23-on).
M(moláris tömeg) ez az anyag állandó részecsketömege ami kénnél 32g/mol, általában tudni kell, hogy melyik anyagnak mennyi, de ha az anyag is ismeretlen, akkor M=m/n
ahol az m az anyagnak éppen mérendő tömege, amit úgy számolunk ki, hogy: m=n*M, ebből ki lehet számolni az n-t n=m/M
bocs ha szájbarágós voltam, de nem tudom mennyire értesz hozzá
4/4 A kérdező kommentje:
köszi!!! :)
2011. szept. 11. 14:43