Kémiai feladat, hogy kell megoldani?


Anyag, jelölés, n , N , M , m


kén , S , 5mol , 30*10 23.on , 32 g/mol , 5*32=160g


Hogy kell kiszámolni ? köszi!


2011. szept. 11. 13:06
 1/4 anonim válasza:
Mit kéne kiszámolni? Minden ott van ahova írtad.
2011. szept. 11. 13:10
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, ez példa, de hogy kell kiszámolni őket?
2011. szept. 11. 13:18
 3/4 anonim válasza:
100%

n(anyagmennyiség) 1 mol-nyi anyagot jelent, ez N-ben(Avogadro-állandó) 6*10 23-on db részecskét jelent, tehát ha 5 mol kéned van, akkor n*5=N*5 (N=n * 6*10 23-on).

M(moláris tömeg) ez az anyag állandó részecsketömege ami kénnél 32g/mol, általában tudni kell, hogy melyik anyagnak mennyi, de ha az anyag is ismeretlen, akkor M=m/n

ahol az m az anyagnak éppen mérendő tömege, amit úgy számolunk ki, hogy: m=n*M, ebből ki lehet számolni az n-t n=m/M

bocs ha szájbarágós voltam, de nem tudom mennyire értesz hozzá

2011. szept. 11. 14:13
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi!!! :)
2011. szept. 11. 14:43