Egy masodfoku fuggveny grafikus kepe egy parabola, amely atmegy A (1, -3), B (-1,3) es C (0,1) pontokon. Hogy kell kiszamolni a fuggveny erteket x=2-ben?

2011. szept. 9. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:

felírod a másodfokú függvény általános alakját:


A*X^2+B*X+C=Y


ebbe behelyettesíted a három pontot, így kapsz három egyenletet.


A*(1)^2+B*(1)+C=-3

A*(-1)^2+B*(-1)+C=3

A*(0)^2+B*(0)+C=1


ezt, mint lineáris egyenletrendszert megoldod.


kijön az A,B,C


ezt visszaírod az eredeti egyenletbe és kiszámolod, x=2-nél, hogy mit kapsz eredménynek.

2011. szept. 9. 11:02
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első válaszoló is írta:

[link]

2011. szept. 9. 12:05