2011. szept. 9. 10:53
1/2 anonim válasza:
felírod a másodfokú függvény általános alakját:
A*X^2+B*X+C=Y
ebbe behelyettesíted a három pontot, így kapsz három egyenletet.
A*(1)^2+B*(1)+C=-3
A*(-1)^2+B*(-1)+C=3
A*(0)^2+B*(0)+C=1
ezt, mint lineáris egyenletrendszert megoldod.
kijön az A,B,C
ezt visszaírod az eredeti egyenletbe és kiszámolod, x=2-nél, hogy mit kapsz eredménynek.
2/2 anonim válasza:
Ahogy az első válaszoló is írta: