Határérték számítás, amelyben trigonometrikus azonosság szerepelnek, Hogyan?


Önállóan tanulom a határértékszámítást,most a függvényeknél járok,megy is,amelyikben nincs trigonometrikus azonosság

Pl. lim(1+(cos pí /n)^2n+1

v.

lim(alatta a) sin3x/3x-5x^2


Ismerem az összefüggést,hogy lim sinx/x=1.....ha 0-hoz tart a fg,akkor erre jó visszavezetni...néhol megy is...de vannak bonyolultabbak,ahol elakadok.Gondolom a trigonometrikus azonosságokat kellene használni....nem?

Ti hogy,miből ,honnan jegyeztétek meg egyszerűen?


2011. aug. 8. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem lehet pontosan érteni a feladatokat.

Az első feladat egy sorozat lehet, de hiányzik egy zárójel, nem lehet látni, hogy mi van a kitevőben (2n+1), gondolom n tart végtelenhez?

A másodikat megpróbáltam beírni ide:

[link]

Én így értelmeztem, itt sem tudom mi az az (alatta a )?

Ha nem ismered, ezt a Wolframot nagyon tudom ajánlani, sokféle feladathoz.

Ha be tudnál linkelni valamit, amiből gyakorolsz, abból jelölnél meg feladatokat, jobban tudnánk segíteni!

2011. aug. 8. 19:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, ezeket sinx/x alakura kell hozni, vagy sin(ßx)/ßx alakura.


lim(x-->00)(sin3x/(3x-5x^2))=(3/(3-5x))*(sin3x/3x)=0*1=0.


lim(x--0)(sin3x/(3x-5x^2))=(3/3)*1=1


Az első zavaros, hogy mit akarsz.

2011. aug. 8. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első feladat, azt hiszem, így nézhet ki:

[link]

2011. aug. 8. 21:26
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocsi!

Tényleg furcsán írtam fel.

Feltöltöttem képként: be is karikáztam. Így már remélem egyszerűbb lesz. Köszönöm a segítségeket!!!


[link]

2011. aug. 10. 17:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első feladatnak nincs határértéke, divergál e^2 és e^-2 között.
2012. febr. 28. 02:35