Tavalyi felvételiben volt benne, hogy lehet megoldani?


Nem bonyolitanám a kérdést a tárgyi értékekkel, csak az érdekelne:

Adott 6 alakzat, sorban következnek egymás után:

Hogy számítsam ki mi a 100, 20, 2000. alakzat?


2011. aug. 2. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát kép nélkül így nehéz lenne megválaszolni.
2011. aug. 2. 17:18
 2/6 bongolo ***** válasza:
100%

Gondolom a hatodik után megint az első jön, stb.

Vagyis az elsőt a következő esetekben találod el:

1, 7, 13, stb.

Ezek mind olyanok, hogy 6-tal osztva a maradékuk 1.


Tehát a szabály az, hogy 6-tal osztva kiszámolod a maradékot, és annyiadik alakzatnál fog megállni. pl. 100=16·6+4, tehát a negyedik alakzat lesz a századik.

2011. aug. 2. 17:18
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogy jött ki a 16? xd :$
2011. aug. 2. 17:27
 4/6 NoodIy ***** válasza:

"hogy 6-tal osztva kiszámolod a maradékot"


100/6=16


Szerintem így!

2011. aug. 2. 21:03
 5/6 NoodIy ***** válasza:
6*16=96 tehát a maradék 4.
2011. aug. 2. 21:04
 6/6 A kérdező kommentje:
JA kösz, asszem már értem :)
2011. aug. 2. 21:39