Ez nem házi de ide illik legjobban. Matek felvételiben nem értem mért az a megoldás?


dani kétnapos osutálykirándulásra ment társaival. az első napon elköltötte a zsebpénzének 2/ 5 ét és még 100 forintot a második napon 150 forinttal többet mint az első nap. s kirándulás végén 150 ft-ja maradt. ,ennyi zsebpénze volt daninak?

2500 jön ki de az egyenletet nem birom megoldani hogy kijöjjön valaki?

2/5x+100+2/5x+250+150=x



másik

[link] itt a 6 feladat mért 14/7*4? meg iylesmik?


2010. jan. 19. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első:

Összevonsz

kijön:

4/5x+500=x -4/5x

1/5x=500 *5

x=2500

2010. jan. 19. 16:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Ájj...Összecsúszott

Szóval

Összevonsz:

4/5x+500=x

-4/5x

1/5x=500

*5

x=2500

Remélem,most átláthatóbb lett.

2010. jan. 19. 16:19
 3/4 anonim válasza:

a második azért 14/7 * 4 mert ugye a CD oldal 14 cm, és ha összeadod a szakaszban lévő egységeket (vagyis 1+4+2) akkor 7-et kapsz.

ha 7 egység 14 cm akkor 1 egység 2 cm.

mivel az EF szakasz 4 egység ezért 2 cm-szer 4 egység = 8 cm

ez ugyanannyi mint a 14/7 * 4

remélem érted =)

különben most felvételizel?

2010. jan. 19. 17:32
 4/4 A kérdező kommentje:
igen és hát remélem jó lesz mivel nagyon be akarok kerülni:( de eddig nagyon nem jó:S föleg h matekból még semmit se csináltunk....
2010. jan. 19. 20:51