Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Helyes így ez a mondat? ( Angol)

Helyes így ez a mondat? ( Angol)

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem, hogy akkor is használhatok infinitivet, ha a két tagmondat alanya megegyezik.


I can't trust to be able to save his life


vagy,


I can't believe to be able to save his life


Vagy írjam két tagmondatba?


I don't believe (that) I will be able to save him


2011. júl. 21. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
I don't believe I'll be able to save him.
2011. júl. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az elsonek semmi ertelme, a masodik se jo, a harmadik igen. Nem tudom milyen szabaly, de ettol meg igy van :)
2011. júl. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) Valaki még lenne kedves kifejtené, hogy miért nem jó a második, miért nem írhatom egy mondatba? Mert nem értem :( és jó volna tudni.( És bár tudom, hogy a két tagmondatos ( will) jó, de mégis én kapásból mondanám a második mondatot is)

Köszönöm előre is.

2011. júl. 22. 00:04
 4/12 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg a don't-al már jó lenne?
2011. júl. 22. 00:08
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, nekem ugy se hangzik jol, de ugy, hogy "i'm not believed to.." mar jo
2011. júl. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Esetleg a believe inges vonzatú? Azt hiszem igen. Akkor az így tényleg nem jó. Jó, hogy megválaszolom magamnak:) Magammal beszélgetek:)


I don't seem to be able to save him ez így már jó gondolom.

2011. júl. 22. 00:24
 7/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat csak most vettem észre, hogy írtál. Hogy szenvedőbe tenném? Az able to-val nekem nagyon sántít, furcsa.

Köszönöm

2011. júl. 22. 00:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Ebben a szovegkornyezetben valoban nem tul ertelmes, de ez az egyetlen ahogy el tudom kepzelni to-val. Ing-esen se jo. Ing ugy johetne utana hogy "i don't believe saving him is possible"

Anyanyelvi beszelo vagyok, nem tudok szabalyokat sajnos, csak hogy mi hangzik jol es mi nem.

2011. júl. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy az általad használt igék (trust, believe) tranzitív igék ezekben a jelentésükben, azaz tárgy kell utánuk! I can't trust myself to be... De így viszont annyira túlbonyolított lenne, hogy semmi értelme, így nem használják...

Amúgy valóban van olyan, amire gondoltál...

2011. júl. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 indi18 válasza:
szerintem nem believe csak simán think
2011. júl. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!