Létezik-e olyan háromjegyű szám, ami egyezik a számjegyeinek a szorzatával?

Tudom, hogy nem, csak ezt nem tudom, hogy miért? Valaki leírná?
2011. jún. 20. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Legyen a számod abc alakú, ahol a,b,c a számjegyeket jelöli.

A kérdés, hogy a*b*c egyenlő lehet-e a számmal. Azért nem lehetséges ez, mivel b*c maximum 9*9=81 lehet, és a szám biztosan nagyobb, mint 100*a. Kicsit matekosabban leírva:

a*b*c = 100a+10b+c, ahol a>=1, b,c >=0, és a,b,c <=9

a*b*c <= a*81

100a+10b+c >= 100a

Innen pedig látszik, hogy nem lehetnek egyenlőek.

2011. jún. 20. 15:59
 2/2 anonim válasza:
Soha nem értettem meg a matekot elsőre, de ez nagyon jó és érthető magyarázat volt. Grat a kérdésért meg a válaszért!
2011. júl. 17. 17:28