Tudom, hogy nem, csak ezt nem tudom, hogy miért? Valaki leírná?2011. jún. 20. 15:38
1/2 anonim válasza:
Legyen a számod abc alakú, ahol a,b,c a számjegyeket jelöli.
A kérdés, hogy a*b*c egyenlő lehet-e a számmal. Azért nem lehetséges ez, mivel b*c maximum 9*9=81 lehet, és a szám biztosan nagyobb, mint 100*a. Kicsit matekosabban leírva:
a*b*c = 100a+10b+c, ahol a>=1, b,c >=0, és a,b,c <=9
a*b*c <= a*81
100a+10b+c >= 100a
Innen pedig látszik, hogy nem lehetnek egyenlőek.
2/2 anonim válasza:
Soha nem értettem meg a matekot elsőre, de ez nagyon jó és érthető magyarázat volt. Grat a kérdésért meg a válaszért!