Valaki segítene megoldani 2 fizika feladatot? (sos)


itt a két feladat: [link]



köszönöm!


2011. jún. 7. 19:52
 1/9 Silber ***** válasza:

1.:

P=UI

2200=230*I

I=9,5652 A.

E=Pt=UIt

7700=230*9,5652*t

t=3,5h

2.: Ez csuklómunka, nincs benne különösebb tudásigény, csak sokat kell számolni.

2011. jún. 7. 20:02
 2/9 A kérdező kommentje:
ez az E=Pt minek a képlete?
2011. jún. 7. 20:23
 3/9 Silber ***** válasza:
Elektromos munka=Teljesítmény*Idő
2011. jún. 7. 20:27
 4/9 A kérdező kommentje:

7,7 kWh = 7700 Wh?

és akkor abból hogy jött ki a 3,5 h?mert nekem 34,98 jött ki, mert megpróbáltam megcsinálni, meg tudod mondani hol rontottam el?

mert 7700Wh= 230V* 9,57A*t

t= 7700Wh/230V *9,57A

t= 7700Wh/ 220,11VA

t= 34,98 h

2011. jún. 7. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Elszámoltad egy tizedessel, 230*9,57=2201 így már kijön, aminek ki kell jönnie.
2011. jún. 7. 21:18
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. jún. 7. 21:22
 7/9 A kérdező kommentje:
Segítessz elkezdeni a 2.-at?
2011. jún. 7. 21:37
 8/9 bongolo ***** válasza:

A kilowattóráról: 1 kWh = 1000 Wh, mert a kilo mindig 1000-et jelent. 1 megawattóra (MWh) = egymillió wattóra, ilyen mértékegységgel is találkozhatsz. A mega milliót jelent.


Hagyományos izzó élettartama: 1000 üzemóra. Ennyi ideig kell számolnunk az energiafelhasználással.


Hagyományos izzó fogyasztása: 100W · 1000 h = 100 kWh

Ennek ára: 52 Ft ÷ 100 = 5200 Ft

Plusz az izzó ára: 5288 Ft


Energiatakarékos izzó fogyasztása: 20W · 1000 h = 20 kWh

Ennek ára: 52 Ft ÷ 20 = 1040 Ft

Plusz az izzó ára: Mivel az üzemidő hatoda telt még csak el, ezért 1240/6 Ft-ot kell beszámolni az izzó árából, az kb. 207 Ft.

Összesen tehát 1040 + 207 = 1247 Ft.


Az adott idő alatt 5288 - 1247 = 4041 Ft-ot takaríthatunk meg.

2011. jún. 7. 22:02
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. jún. 7. 22:25