Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen konkrét példákat...

Milyen konkrét példákat írnátok egy előítéletekről szóló dolgozatba?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Mármint hogy kiket tudok példának mondani, akik előítéleteknek vannak kitéve?

Gyakorlatilag bárki lehet, illetve bármelyik csoport. Szinte minden egyes népről megvannak az előítéletek, általánosítások. Pl. hogy az angolok mindig pontosak, kimértek, az olaszok hangosak, az amerikaiak nagyképűek és műveletlenek, stb. Aztán lehet beszélni egyéb csoportokról, mondjuk ilyen az is, hogy a nyugdíjasok mindig panaszkodnak és unalmukban orvoshoz járnak, a kőművesek piások, a rendőrök buták, a kisgyerekes szülők pletykások és beképzeltek, a szőke nők ostobák, a kamionsofőrök paraszt módon vezetnek, a falusiak tudatlanok, a nagyvárosban élők beképzeltek, a színésznők és modellek hisztérikák, stb. Rengeteg ilyen van.

2011. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
pl. ha valaki cigány, vagy fogyatékkal élő, annak általában nehezebb munkát találnia. Cigánynak azért mert cigány, fogyatékosnak meg azért, mert félnek, h nem tud uolyan teljesítményt nyújtani, mint a többiek. Hajléktalanokkal szemben is vannak sztem előítéletek, sokan sztem azt gondolják, h az összes csak piára költi a pénzét. Így hirtelen ennyi, a munkavállalós történetet kifejtem ha érdekel.
2011. jún. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
elsőnek: Ezek nem sztereotipiák? A kettő kicsit más.
2011. jún. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért van közük egymáshoz: az előítéletek együttese a sztereotípia.
2011. jún. 2. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!