Apa és fia. A fiú 5 éve 3/4 annyi idős volt mint az apja, 5 év múlva fele annyi idős lesz. Hány éves most az apa és a fiú?2011. szept. 29. 18:44
1/1 anonim válasza:
Olvassuk a feladatot :D Apa és fiú. Eddig világos, nem? :D A fiú jelenlegi korát hívjuk F-nek, az apa jelenlegi korát A-nak.
Megyünk tovább: "a fiú 5 éve". Tehát F-5
"3/4 annyi idős volt mint az apja" Szóval az előbbi F-5 egyenlő lesz valamivel. Mivel is? Ott van, az apa korának 3/4-ével. Apa korának a 3/4-e: A*3/4 Ezzel az első rész végére értünk: F-5 = 3/4 *A
Második rész: "a fiú öt év múlva" : F+5
"fele annyi idős lesz mint az apja": itt most az F+5 lesz egyenlő valamivel. Mégpedig az apa korának felével: A/2
A második rész vége: F+5=A/2
van két egyenletünk, 2 ismeretlenünk, tökéletes egyenletrendszer lesz belőle:
1) F-5=3/4 *A
2) F+5=A/2