2011. máj. 31. 18:35
1/7 anonim válasza:
Szerintem ennek nincs megoldása.
2/7 anonim válasza:
16 vagy mínusz 16?
Ha mínusz 16, akkor nincs megoldás!
3/7 anonim válasza:
Ha plusz 16, akkor a megoldás menete ez:
2(a -x-ediken) = 16
-x * lg2 = lg16
-x = lg16/lg2
-x = 4
x = -4
Magyarázat:
A hatványt (ebben az esetben a -x-et) lehozod a kettes elé, de akkor be kell raknod az lg jelet mind a két oldalra (úgy ahogy látod). Majd a bal oldali lg-t elosztod a jobboldalival (úgy ahogy én is tettem). Ezáltal megkapod a -x-et. De neked az x kell vagyis mindkét oldalon megváltoztatod az előjeleket. Ahol plusz volt ott mínusz lesz, ahol mínusz volt ott plusz lesz (ezért lesz a -x-ből x és a 4-ből -4)
4/7 anonim válasza:
-16 esetén is van megoldás, csak komplex:
5/7 anonim válasza:
Komplex számok halmaza egyetemi anyag nem?
Hallottam már róla, de soha nem dolgoztunk ilyen halmazzal.
6/7 anonim válasza:
Abban biztos van megoldása. De mi nem tanulunk ilyet.
7/7 A kérdező kommentje:
Köszi köszi! Középsuli :) Plusszok mentek
2011. máj. 31. 21:32