Hatásfok: A lovak egy 10m magas domb tetejére 100m hosszú úton egy 4000 N súlyú kocsit 800 N erővel húznak fel. Mennyi a hatásfok?


Eddig 5-s vagyok fizikából, az alapokkal tisztába vagyok.

Ez viszont nem megy. vki help?


2011. máj. 29. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Itt valami bibis. A hatásfok az hasznos munka/befektetett munka.
2011. máj. 29. 13:52
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, ez a nehezebb feladatok közé tartozik. Azért nem tudom megoldani. :/ de teljesen így van szöveg a könyvben.
2011. máj. 29. 19:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Az előző feladatokban felette nincs hasonló, amiből kiderülne valami más adat is?
2011. máj. 29. 19:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe semmi nehéz nincs. Egy olyan lejtőről van szó, ami 10m magas, a hossza pedig 100m. A surlódás u.

F=800N ; G=4000N;

A lejtő szöge:

ß=arcsin(10/100)=5,74°.

A húzóerő:

F=Gsinß+uGcosß=(G/10)+uGcosß Ebből u meghatározható:


u=(F-(G/10))/Gcosß=400/4000*cos5,74°=0,10.


A veszteségbe ment súrlódási munka:


Ws=u*G*cosß*s=39800J.


A helyzeti energia: Eh=G*h=40000J.


A bevezetett összes munka: 79800J.


Ebből hasznos munka: 40000J


Hatásfok: éta=40000J/79800J=0,5013 ---> 50,13%

----

----

-------

2011. máj. 30. 15:39
 5/9 A kérdező kommentje:
Azta mindenit :) Köszi szépen, megpróbálom megérteni. :D
2011. máj. 31. 17:23
 6/9 anonim válasza:
Ez tök vicces én is pont most csinálom ezt háziba.....holnap tz...és hát én se tudom megcsinálni..pont ennél a feladatnál akadtam el...gondolom te is 7.-es vagy mozaikos a könyved nem? :P :D
2011. máj. 31. 17:43
 7/9 A kérdező kommentje:
igen. :D
2011. máj. 31. 19:33
 8/9 anonim válasza:
Vllanykörte ez egy általános iskolai feladat (7.o.) vagyis van valami egyszerűbb megoldás is,de én nem jöttem eddig rá.:)
2014. máj. 5. 17:22
 9/9 anonim válasza:
2014. máj. 5. 17:27