Eddig 5-s vagyok fizikából, az alapokkal tisztába vagyok.
Ez viszont nem megy. vki help?
2011. máj. 29. 12:47
1/9 anonim válasza:
Itt valami bibis. A hatásfok az hasznos munka/befektetett munka.
2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, ez a nehezebb feladatok közé tartozik. Azért nem tudom megoldani. :/ de teljesen így van szöveg a könyvben.
2011. máj. 29. 19:39
3/9 anonim válasza:
Az előző feladatokban felette nincs hasonló, amiből kiderülne valami más adat is?
4/9 anonim válasza:
Ebbe semmi nehéz nincs. Egy olyan lejtőről van szó, ami 10m magas, a hossza pedig 100m. A surlódás u.
F=800N ; G=4000N;
A lejtő szöge:
ß=arcsin(10/100)=5,74°.
A húzóerő:
F=Gsinß+uGcosß=(G/10)+uGcosß Ebből u meghatározható:
u=(F-(G/10))/Gcosß=400/4000*cos5,74°=0,10.
A veszteségbe ment súrlódási munka:
Ws=u*G*cosß*s=39800J.
A helyzeti energia: Eh=G*h=40000J.
A bevezetett összes munka: 79800J.
Ebből hasznos munka: 40000J
Hatásfok: éta=40000J/79800J=0,5013 ---> 50,13%
----
----
-------
5/9 A kérdező kommentje:
Azta mindenit :) Köszi szépen, megpróbálom megérteni. :D
2011. máj. 31. 17:23
6/9 anonim válasza:
Ez tök vicces én is pont most csinálom ezt háziba.....holnap tz...és hát én se tudom megcsinálni..pont ennél a feladatnál akadtam el...gondolom te is 7.-es vagy mozaikos a könyved nem? :P :D
7/9 A kérdező kommentje:
igen. :D
2011. máj. 31. 19:33
8/9 anonim válasza:
Vllanykörte ez egy általános iskolai feladat (7.o.) vagyis van valami egyszerűbb megoldás is,de én nem jöttem eddig rá.:)
9/9 anonim válasza:
Mondtam,hogy van egyszerűbb megoldás: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..