Térgeometria, témazárót írunk, 5-öst kéne írnom, hogy évvégére 5-ös lehessek. Egyáltalán nem értem és azt hiszem már késő. Kedden írjuk, hétfőn a matektanárunkkal nincs óránk. Egyetlen egy feladatot nem tudok megoldani. Most mit tegyek? Könyörgöm segítsen valaki!!! Előre is nagyon köszönöm!2011. máj. 28. 14:28
1/7 bongolo válasza:
Küldj ide 1-2 feladatot, aztán remélhetőleg a többit hasonlóképpen már meg tudod oldani.
2/7 A kérdező kommentje:
Oké.
Egy téglalap alapú hasáb éleinek aránya 2:3:4. Az egy csúcsból induló élei hosszának összege: 36 cm. Mekkora a hasáb térfogata és felszíne?
2011. máj. 28. 15:20
3/7 A kérdező kommentje:
Egy négyzet alapú egyenes hasáb magassága az alapélének a 75%-a, a térfogata pedig 48 köb deciméter. Mekkora a hasáb felszíne?
2011. máj. 28. 15:24
4/7 anonim válasza:
az elsőnél ennyit kell észrevenni: 36=2x+3x+4x (ha arányokkal foglalkoztatok, akkor elvileg azonnal így kellene nekiindulnod)
ebből kiszámolod x-et, onnan megvannak az oldalak, aztán meg csak behelyettesítesz a felszín, és térfogatképletekbe
5/7 anonim válasza:
msáodiknál, amiket tudunk: térfogat = alap területe * magasság
alap területe = a^2
magasság = 0.75a
ebből 48=a^2*0.75a vagyis 48=a*a*0.75*a
tehát 48/0.75=a^3
innen megint csak ki kell számolni
ha vannak még kérdéseid, írj e-mailt, szívesen elmagyarázom, amit nem értesz
6/7 anonim válasza:
Itt is megnézhetsz alapvető dolgokat:
7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, bocs hogy ilyen későn reagálok, 5-ös lettem!!!!
2011. júl. 11. 16:04