S. O. S. Valaki segítene matematikában? Nagyon nem értem!

Térgeometria, témazárót írunk, 5-öst kéne írnom, hogy évvégére 5-ös lehessek. Egyáltalán nem értem és azt hiszem már késő. Kedden írjuk, hétfőn a matektanárunkkal nincs óránk. Egyetlen egy feladatot nem tudok megoldani. Most mit tegyek? Könyörgöm segítsen valaki!!! Előre is nagyon köszönöm!
2011. máj. 28. 14:28
 1/7 bongolo ***** válasza:
Küldj ide 1-2 feladatot, aztán remélhetőleg a többit hasonlóképpen már meg tudod oldani.
2011. máj. 28. 15:14
 2/7 A kérdező kommentje:

Oké.

Egy téglalap alapú hasáb éleinek aránya 2:3:4. Az egy csúcsból induló élei hosszának összege: 36 cm. Mekkora a hasáb térfogata és felszíne?

2011. máj. 28. 15:20
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy négyzet alapú egyenes hasáb magassága az alapélének a 75%-a, a térfogata pedig 48 köb deciméter. Mekkora a hasáb felszíne?
2011. máj. 28. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:

az elsőnél ennyit kell észrevenni: 36=2x+3x+4x (ha arányokkal foglalkoztatok, akkor elvileg azonnal így kellene nekiindulnod)

ebből kiszámolod x-et, onnan megvannak az oldalak, aztán meg csak behelyettesítesz a felszín, és térfogatképletekbe

2011. máj. 28. 15:50
 5/7 anonim ***** válasza:

msáodiknál, amiket tudunk: térfogat = alap területe * magasság

alap területe = a^2

magasság = 0.75a

ebből 48=a^2*0.75a vagyis 48=a*a*0.75*a

tehát 48/0.75=a^3

innen megint csak ki kell számolni

ha vannak még kérdéseid, írj e-mailt, szívesen elmagyarázom, amit nem értesz

2011. máj. 28. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt is megnézhetsz alapvető dolgokat:

[link]

2011. máj. 28. 17:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, bocs hogy ilyen későn reagálok, 5-ös lettem!!!!
2011. júl. 11. 16:04