Tudna segíteni nekem valaki ebben a feladatban? :/


Az m1=2kg tömegű és az m2=4kg tömegű testeket zsineggel összekötöttünk, és felfüggesztettünk az ábra szerint.


[link]


A) Mekkora F húzóerőt kell a felső zsinegre kifejteni ahhoz, hogy a két testet a földfelszín felett tartsuk?


[Ezt a részt meg tudtam csinálni, mert ugye F=m*g vagyis

F=6kg*10m/s2 vagyis F=60N]


B) Mekkora erővel kell hatni a felső zsinegre, hogy a két test felfelé irányuló 1,4m/s2 gyorsulással mozogjon?


C) A B)feladatbeli feltételek mellett mekkora erő feszíti a két testet összekötő zsineget?


ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!!!!! :)


2011. máj. 22. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

B)

Megint csak ugyanúgy számolsz, mint az A) esetben, csak a „g“ –hez hozzájön még az „a“, vagyis az a = 1,4 m/s2 gyorsulás. Tehát:


F = m*(g+a) = 6*(10+1,4) = 6*11,4 = 68,4 N

2011. máj. 22. 16:28
 2/3 anonim ***** válasza:

C)

Ebben az esetben a felső, m1 tömegű testnek nincs jelentősége, csak az alsó, az m2 tömeg a lényeges, mert ez feszíti a kötelet (ennek a súlya, ill a gyorsulása), vagyis:


m2 = 4kg


F = m2*g = 4*10 = 40 N


F = m2*(g+a) = 4*(10+1,4) = 4*11,4 = 45,6 N

2011. máj. 22. 16:36
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!! :) Megértettem!! : Rendes volt tőled hogy válaszoltál és kisegítettél!! :)
2011. máj. 22. 16:38