Kockahálós, számolós feladat (? )


itt vannak a téglalap egységei: 1 2 4


ebből összeraktam a hálót: 1x4 1x4 1x2 1x2 2x4 2x4


akkor a kocka felszíne 28 négyzetcm?



7. osztály =-)


2011. máj. 20. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen!
2011. máj. 20. 21:15
 2/6 A kérdező kommentje:
a térfogata pedig 112 köbcentiméter?
2011. máj. 20. 21:17
 3/6 bongolo ***** válasza:

Dehogy!

Térfogat = a·b·c, vagyis 1·2·4 = 8 cm³

2011. máj. 20. 22:00
 4/6 A kérdező kommentje:
nekünk azt diktálták le a téglalap térfogatához, hogy 2szer(a szer b + a szer c + b szer c )
2011. máj. 20. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a felszín képlete, amit legelőször kiszámoltál. Csak ott nem képlettel, hanem következtetéssel.

Hidd el, hogy a térfogat = a*b*c = 8 köbcentiméter

2011. máj. 20. 22:15
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm
2011. máj. 20. 22:17