itt vannak a téglalap egységei: 1 2 4
ebből összeraktam a hálót: 1x4 1x4 1x2 1x2 2x4 2x4
akkor a kocka felszíne 28 négyzetcm?
7. osztály =-)
2011. máj. 20. 21:12
2/6 A kérdező kommentje:
a térfogata pedig 112 köbcentiméter?
2011. máj. 20. 21:17
3/6 bongolo válasza:
Dehogy!
Térfogat = a·b·c, vagyis 1·2·4 = 8 cm³
4/6 A kérdező kommentje:
nekünk azt diktálták le a téglalap térfogatához, hogy 2szer(a szer b + a szer c + b szer c )
2011. máj. 20. 22:05
5/6 anonim válasza:
Ez a felszín képlete, amit legelőször kiszámoltál. Csak ott nem képlettel, hanem következtetéssel.
Hidd el, hogy a térfogat = a*b*c = 8 köbcentiméter
6/6 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm
2011. máj. 20. 22:17