Mi a megoldás a következô feladatra?


Egy kertet az apa 3,5 óra, fia 6 òra alatt ás fel. Mennyi idő alatt készülnek el,ha mindketten ásnak?



Nagyon fontos lenne! Köszi


2011. máj. 16. 18:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Ilyen idős koromban így gondolkoztam:

Ha a kert területe T , akkor az apa 1 óra alatt T/3,5 nagyságú területet ás fel, a fia T/6 nagyságút, ketten együtt: T/3,5 + T/6. x óra alatt x -szer annyit és ezzel fel van ásva az egész T.

Felírtam így az egyenletet, aztán láttam, hogy minden tagot lehet osztani T -vel. Megértettem, hogy egységnyinek vehetem a területet, így:

x(1/3,5 + 1/6) = 1

x(19/42) = 1

x = 42/19 = 2 óra 13 perc

Jó munkát!

2011. máj. 16. 21:18