Hogyan lesz a képlet? Kiszámolni ki tudom utána, csak a képletet nem tudom felírni.


1. Egy építkezésen 8000 m3 földet kellett kitermelni meghatározott idő alatt. A markológép naponta 50 m3-rel tudott kiemelni a tervezett mennyiségnél, és így a munka 8 nappal hamarabb lett készen. Hány napig tartott volna a munka az eredeti terv szerint?


2. Egy építkezéshez 30 tonna anyagot kell kiszállítani. A szállításhoz a megrendeltnél 2 tonnával kisebb teherbírású teherautókat küldtek, de 4-gyel többet, így a szállítást időben elvégezhették. Hány teherautó végezte a szállítást és hány tonnásak voltak?


3. Két gyalogos egyszerre indul A-ból B-be. Az első, aki óránként 2 km-rel többet tesz meg, éppen egy órával hamarabb ér céljához. Hány kilométert tesznek meg óránként, ha B 24 km-re van A-tól?


2009. márc. 11. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:

az első: x*y = (y+50)*(x-8) és x*y=8000


ahol x a napok száma, y pedig a föld m3-ben

a többin még gondolkozom :)

2009. márc. 11. 19:02
 2/4 anonim ***** válasza:

2: az egészet z idő alatt végezték el


x*y=z (x a kocsi teherbírása tonnában, y pedig a kocsi darabszáma) ez akkor ha annyit küldtek vna amennyit ígértek


(x-2)*(y+4)=z ahogy igazából küldték, és mivel mindkettőt ugyanannyi idő alatt végeznék el, egyenlőek:

x*y=(x-2)*(y+4) és x*y=30

2009. márc. 11. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:

és végül a harmadik:


x*y=(x+2)*(y-1) ahol x a gyalogosok sebessége km/h-ban, az y pedig az az idő órában amíg elérnek 1ik pontból a másikba. ja és x*y=24 és te itt az x-re vagy kíváncsi

2009. márc. 11. 19:09
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. márc. 11. 21:21