S. O. S! A következő feladatra mi a megoldás?


0,15 kg 15%-os sóoldatból mennyi vizet kell elpárologtatni, hogy 20% sóoldat maradjon vissza?


Nagyon sűrgős lenne!!!


2011. máj. 12. 19:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

0,15 kg 15%-os sóoldat:


0,15*0,15 = 0,0225 kg a só a többi víz, vagyis: 0,15-0,0225 = 0,1275 kg a víz


Ha most 0,0225 kg sóból szeretnénk 20%-os oldatot csinálni, akkor a 20%-os oldat tömege:


0,0225/0,2 = 0,1125 kg lesz (mert ennek lesz a 20%-a só), ebben lesz 0,0225 kg só a többi meg víz, vagyis a víz: 0,1125-0,0225 = 0,09 kg lesz


0,1275-0,09 = 0,0375 kg vizet kell elpárologtatni

2011. máj. 12. 22:04