0,15 kg 15%-os sóoldatból mennyi vizet kell elpárologtatni, hogy 20% sóoldat maradjon vissza?
Nagyon sűrgős lenne!!!
2011. máj. 12. 19:45
1/1 anonim válasza:
0,15 kg 15%-os sóoldat:
0,15*0,15 = 0,0225 kg a só a többi víz, vagyis: 0,15-0,0225 = 0,1275 kg a víz
Ha most 0,0225 kg sóból szeretnénk 20%-os oldatot csinálni, akkor a 20%-os oldat tömege:
0,0225/0,2 = 0,1125 kg lesz (mert ennek lesz a 20%-a só), ebben lesz 0,0225 kg só a többi meg víz, vagyis a víz: 0,1125-0,0225 = 0,09 kg lesz
0,1275-0,09 = 0,0375 kg vizet kell elpárologtatni