Mi erre a feladatra a megoldás?

[link]
2011. okt. 21. 23:27
 1/2 BKRS ***** válasza:

f(49) = 49+7=56. Szerencses eset. A meredekseg ebben az esetben az lesz mint ami a gorbe derivaltja az x=49 helyen:

f'(x) = 1 + 1/2√x

f'(49) = 1+ 1/2√49 = 1+ 1/14 = 15/14 = 1.07142857

2011. okt. 21. 23:30
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :D
2011. okt. 22. 11:03