Szóval:


Elektronikából át kell váltanunk a Siemens-ben megadott értéket Ohm-ba.


Tudtommal a következő összefüggés van a két érték közt:

Siemens= 1/Ohm


Ha nekem meg van adva egy érték Siemens-be, és át kell váltanom Ohm-ba, akkor elvileg úgy kell megtennem, hogy Ohm = 1 / Siemens.


Igazam van, avagy máshogy kell felírni rá a képletet?


Végül egy konkrét példát meg tudnál nekem csinálni?

20mikrosiemens-t kellene átváltani kiloohm-ba. Levezetnéd nekem?


2011. máj. 11. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazad van, de egyszerű egyenletrendezéssel is rájöhettél volna:

1/ohm=siemens

1=ohm*siemens

1/siemens=ohm

2011. máj. 11. 18:04
 2/2 Darcy01 ***** válasza:

Igen, jól írtad fel.


A példa:


20 mikroS=20*10 a minusz hatodikon=0,00002 S


Ohm=1/S, tehát Ohm=1/0,00002=50000 Ohm, ami 50 kiloOhm


Remélem, hogy érthető volt.


Én mindig minden értéket átváltok SI-mértékegységre, így nem tévesztem el.

2011. máj. 11. 18:07