Milyen magas lesz a vízszint?


Az ábrán látható üveghasábban 7 cm magasan áll a víz. Milyen magas lesz a vízszint, ha a téglatestet az ábra szerint valamelyik másik lapjára állítjuk?

[link]


2011. máj. 8. 14:28
 1/4 A kérdező kommentje:
az adatok balról jobbra 7cm 5cm 20cm 25cm a válaszokat előre köszönöm:)
2011. máj. 8. 14:30
 2/4 anonim ***** válasza:

A víz térfogata: 7x5x20=700(cm3)

a) A 700-at elosztod 20-szal és 25-tel (mivel a 20x25-ös lapján áll), így 1,4 cm lesz a vízszint magassága.

b) 700-at elosztod 25-tel, majd 5-tel, ekkor 5,6 cm lesz a magassága.

2011. máj. 8. 14:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolkozzál már egy cseppet!

Téglatest térfogat=alapterület szorozva magassággal.

Most az alapterület 5*20=100. A víz magassága 7 cm. Víztérfogat: 700 köbcentiméter.

Ha jobbra lefektetem: alaplap lesz 20*25=

Milyen magassággal lesz ugyanannyi a térfogat. (Ha közben nem folyik ki a víz)

Így tovább....

2011. máj. 8. 14:58
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen életet mentettetek :D
2011. máj. 8. 15:01