Az ábrán látható üveghasábban 7 cm magasan áll a víz. Milyen magas lesz a vízszint, ha a téglatestet az ábra szerint valamelyik másik lapjára állítjuk?
2011. máj. 8. 14:28
1/4 A kérdező kommentje:
az adatok balról jobbra 7cm 5cm 20cm 25cm a válaszokat előre köszönöm:)
2011. máj. 8. 14:30
2/4 anonim válasza:
A víz térfogata: 7x5x20=700(cm3)
a) A 700-at elosztod 20-szal és 25-tel (mivel a 20x25-ös lapján áll), így 1,4 cm lesz a vízszint magassága.
b) 700-at elosztod 25-tel, majd 5-tel, ekkor 5,6 cm lesz a magassága.
3/4 anonim válasza:
Gondolkozzál már egy cseppet!
Téglatest térfogat=alapterület szorozva magassággal.
Most az alapterület 5*20=100. A víz magassága 7 cm. Víztérfogat: 700 köbcentiméter.
Ha jobbra lefektetem: alaplap lesz 20*25=
Milyen magassággal lesz ugyanannyi a térfogat. (Ha közben nem folyik ki a víz)
Így tovább....
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen életet mentettetek :D
2011. máj. 8. 15:01