Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyar érettségire ti mit...

Magyar érettségire ti mit tanultatok?

Figyelt kérdés
pl kinek az életrajzát vagy egy csomo verselemzést betanultatok vagy csak olyanokat hogy metafora...stb?
2011. máj. 1. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Átnézek pár verset, meg az elemzéseket,hogy hogy kell.

Az érvelő fogalmazást is megnézem mi alapján kell pontosan.

2011. máj. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én méág semmit, és nem is tudom mit tanuljak. szerintem írásbelire nemnagyon lehet készülni. Igazából mi már hónapok óta készülünk erre a suliban, szóval nem nagyon kell tanulnom, maximum átnézek majd egy érvelést és egy összehasonlítást, mivel szerintem 90%, hogy ezek közül fogok választani.esetéeg megnézhetsz régi érettségiket a neten
2011. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Magyar érettségire nem lehet készülni kimondottan.


Első rész szövegértés, ki tudja mit kapsz és milyen kérdések lesznek.


Második rész (novella, vers összehasonlítás, érvelés): itt annyit lehet megtenni, hogy a vázát megtanulod az adott feladatnak, hogy hogyan kell felépíteni. Novellákhoz láttam egy tökéletes vázat, ami segítségével szerintem tökéletes érettségit lehet írni. Én 3 éve érettségiztem, érvelést választottam csak valamiért pont az ellenkező mellett érveltem mint ami mellett kiálltam, szóval nem lett a legjobb, de nem is mentem ismételni mert amúgy sem számított (nem volt felvételi tárgy).

2011. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Életrajzokat semmi értelme tanulni, verselemzést bemagolni úgyszintén, mert legtöbbször ismeretlen költő versét kapjátok. Azt nézd át, hogy milyen szempontok alapján kell verset, novellát elemezni, milyen az összehasonlító verselemzés, nézd meg az előző évek feladatsorait és megoldókulcsait. Az érvelést is átnézheted, de azt csak akkor válaszd, ha valóban tudsz érvelni, mert ha nem az erősséget, azzal lehet a legnagyobbat bukni.
2011. máj. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!