Segítsetek! Milyen módszerrel tudnám kiszámolni?2011. ápr. 27. 16:52
1/4 anonim válasza:
100!=1*2*...*100
A 7-tel osztható tényezők: 7;14;21;28;35;42;49;56;63;70;77;84;91;98
A 7*7=49-el osztható tényezők:
49
Ezeket összeszámolod, s kijön hogy 7^15-el osztható 100! de 7^16-al már nem.
Definíció: Azt mondjuk, hogy a (egész szám) osztója b (egész szám)-nak, hogyha létezik olyan c (egész szám), amelyre teljesül hogy a*c=b
Vagyis ahogy Te kiiírtad a feladatot, aszerint 15+1 (poz. osztók 1-el együtt) ilyen megfelelő osztó létezik.
2/4 A kérdező kommentje:
Á, értem, köszönöm:)
2011. ápr. 27. 17:30
3/4 anonim válasza:
Szerintem a 98 is osztható 49-cel. :-)
4/4 anonim válasza:
Opp, az kimaradt. Köszi hogy szóltál! (Legendre-formulából azonnal leesett volna, hogy valami nem stimmel.)