7 hányadik hatványával lehet osztani 100! -t?

Segítsetek! Milyen módszerrel tudnám kiszámolni?
2011. ápr. 27. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:

100!=1*2*...*100


A 7-tel osztható tényezők: 7;14;21;28;35;42;49;56;63;70;77;84;91;98

A 7*7=49-el osztható tényezők:

49

Ezeket összeszámolod, s kijön hogy 7^15-el osztható 100! de 7^16-al már nem.

Definíció: Azt mondjuk, hogy a (egész szám) osztója b (egész szám)-nak, hogyha létezik olyan c (egész szám), amelyre teljesül hogy a*c=b

Vagyis ahogy Te kiiírtad a feladatot, aszerint 15+1 (poz. osztók 1-el együtt) ilyen megfelelő osztó létezik.

2011. ápr. 27. 17:01
 2/4 A kérdező kommentje:
Á, értem, köszönöm:)
2011. ápr. 27. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a 98 is osztható 49-cel. :-)
2011. ápr. 27. 17:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Opp, az kimaradt. Köszi hogy szóltál! (Legendre-formulából azonnal leesett volna, hogy valami nem stimmel.)
2011. ápr. 27. 21:00