Az indaugró csapatversenyen a majmok 5 fős csapatokban indultak. A Makogó csapat lett az első. A nyereményként kapott banánokat a következőképpen osz-tották el: a csapat tagjai névsor szerint annyit vettek a kupacból, mint amennyi a kupacban éppen lévő banánok számában a számjegyek összege. Miután min-denki vett, a banánok elfogytak. Minden majomnak ugyanannyi jutott, csak a csapatkapitánynak jutott több.2011. febr. 24. 17:48
1/1 DudoloPocok válasza:
Az első
feltételezve, hogy két számjegyű a banánok száma az első elvétel után 9-el osztható számú banán marad, azaz a 2. 36 banánból választhat(4*9=36)( 36-27-18-9-0)
A banánok száma minimum 46 maximum 49
legyen a banánok száma 10x+y.
az első x+y db-ot vesz ki, marad 10x-x+y-y=9x ez kilenccel biztosan osztható.
mivel még négy elvétel van és ez alat a banánoknak el kell fogyni a kiinduló feltételezés (két számjegyű a banánok száma helytálló. ( az is igaz, hogy a banánok száma 5*9 felett van. )