agy kilehet ezt valahogy számolni?2011. ápr. 13. 21:19
1/3 Tom Benko válasza:
72 \lg{2} azaz körülbelül 21,675.
2/3 anonim válasza:
Asszem Tom Benko elgépelte 72 * lg(2), de az eredmény már jó.
felírod: 2^72 = 10^x veszed mindkét oldal 10-es alapú logaritmusát
lg(2^72) = x
logaritmus azonosságból
72*lg(2) = x
3/3 Tom Benko válasza:
Nem gépeltem el. A kedvedért műveleti jelekkel: 72\cdot\lg{2}