A 2 a 72. -en (2^72) =10nek a hanyadik hatványkitevőjével?

agy kilehet ezt valahogy számolni?
2011. ápr. 13. 21:19
 1/3 Tom Benko ***** válasza:
72 \lg{2} azaz körülbelül 21,675.
2011. ápr. 13. 21:48
 2/3 anonim ***** válasza:

Asszem Tom Benko elgépelte 72 * lg(2), de az eredmény már jó.


felírod: 2^72 = 10^x veszed mindkét oldal 10-es alapú logaritmusát


lg(2^72) = x

logaritmus azonosságból

72*lg(2) = x

2011. ápr. 14. 10:45
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Nem gépeltem el. A kedvedért műveleti jelekkel: 72\cdot\lg{2}
2011. ápr. 15. 21:14