Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A kör egyenletében, hogyan...

A kör egyenletében, hogyan adhatom meg, hogy pl a második vagy harmadik negyedet rajzolja ki?

Figyelt kérdés

Az (x-u)^2+(y-v)^2=r^2 alakot használom.

Ez egy programhoz kell, kifejeztem az y-t x függvényében, az x folyamatosan nő, az y-t számolja. Nekem inkább körívek kellenek, viszont ha kell egy alsó félháromszög, a program mindig felsőnek rajzolja. Szóval a kérdésem, hogy mi a különbség az alsó és a felső között?(az egyenletben)

Próbáltam, hogy -y-t rakjak y helyébe, de úgy elcsúszott minden.


2011. ápr. 26. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
pedig a "felső" és az alsó között tényleg annyi a különbség, hogy -al veszed az eredményt, hiszen ha kifejezed, akkor +- gyök(...) jön ki y-ra. a "Jobb" és "Bal" oldal között pedig annyi, hogy "jobbra" x eleme: (u,u+r), "balra" pedig (u-r,u)
2011. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem biztos azért nem sikerült, mert a koordináta rendszer nem a kör középpontjában található, hanem mindig valahol máshol. A helyzetét tudom, de az alsó körnek nem tudom, hogyan adjam meg a paramétereket, mert így a negatív nem működik.
2011. ápr. 26. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kifejezed ez jön ki:

y = +-gyok(r^2-(x-u)^2)+v

tehát ne az y-t tedd -ba, hanem csak a gyököt, majd utána add hozzá v-t.

2011. ápr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!!...sokat segítettél. El is felejtettem, hogy +- gyök és nem csak +. Jövök eggyel.
2011. ápr. 26. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!