Leírnátok a megoldás menetét is?2011. ápr. 24. 21:29
1/3 anonim válasza:
gyök alatt 2x+5 gyök vége =2x+6 Kikötés: 2x+5>=0
négyzetre emelsz 2x>=-5
2x+5=(2x+6)^2 x>=-5/2
2x+5=4x^2+12x+36
0=4x^2+10x+31 másodfokú, gyök nélkül nincs megoldás
2/3 anonim válasza:
Előző vagyok, összemosódott amit írtam, itt van újra:
Kikötés: 2x+5>=0
2x>=-5
x>=-5/2
gyök alatt 2x+5 gyök vége =2x+6
négyzetre emelsz
2x+5=(2x+6)^2
2x+5=4x^2+12x+36
0=4x^2+10x+31 másodfokú, gyök nélkül nincs megoldás
3/3 anonim válasza:
Lehet, hogy nem fog tetszeni a menete, de én így oldom meg:
1, végezzük el az y=(2x+5)^0,5 helyettesítést (y>=0).
2, az egyenletet átrendezve ezt kapjuk:
y = y^2 + 1
3, Az y-y^2 függvény gráfja lefele néző parabola, ami maximumát (1/4-et) az y=1/2 pontban veszi fel, azaz sosem éri el az 1-et, így nincs megoldás.