Egy városban 2011 egymás mellett álló ház után adót kell fizetni. Az 1. és 2011. ház kivételével minden ház adója 1 €-val kevesebb, mint a két szomszéd által fizetett adó szorzata. Hány €-t fizettek összesen, ha az 1. 2, a 2. 3 €-t fizetett?


1.Legfeljebb 4000 € a beszedett adó.

2.Legalább 4000 € a beszedett adó.

3.Pontosan 4214 € a beszedett adó.

4.Legfeljebb 2000 € a beszedett adó.

5.Legalább 2000 € a beszedett adó.

6.Pontosan 3620 € a beszedett adó.


2011. ápr. 21. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Elkezded felírni a sorozatot:

2

3

2, mivel a 3. csak 2 lehet, mivel 3+1 = 4, és 4/2 = 2

1, mivel 2+1 = 3, és 3*1 = 3

1, mivel 1+1 = 2, és 2*1 = 2


Ezek után semmi értelme.

2011. ápr. 21. 13:18
 2/4 anonim ***** válasza:
6
2011. ápr. 21. 13:28
 3/4 anonim ***** válasza:

és ha az első tovább nézte volna, akkor rájön, hogy a 2,3,2,1,1 szépen ismétlődik.


2011-ben az 5 megvan 402-ször és marad 1


azaz a végeredmény 402*(2+3+2+1+1)+2 azaz 3620


tehát a 6. a jó megoldás


u.i. HÁZI FELADAT KÉRDÉSEKNEK VAN HELYÜK KÜLÖN! NE A TUDOMÁNY ROVATOT SZEMETELD ÖSSZE.

2011. ápr. 21. 13:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2011. ápr. 21. 13:51