6-os matek feladatban kéne segítség?

Van öt prímszám aminek 2000 az összege. Mi ez az öt prímszám?
2011. jan. 6. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre én is nagyon kiváncsi vagyok, meghaladja a képességeimet, pedig egyetemre járok... XD Bocs az offért.
2011. jan. 6. 18:00
 2/7 anonim ***** válasza:

Logika nincs benne, csak találgattam. Onnan indultam el, hogy egy 2000-nél nem kisebb prímszámot számot kerestem, és utána a maradékot próbáltam négy prímszám összegeként felírni.

2+5+7+19+1967=2000

Legalábbis remélem, hogy az 1967 prímszám :)


(egy btk-s:))

2011. jan. 6. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:

az 1967=7*281 , tehát nem prím.


Az adja magát, hogy az 5 prím közül az egyik a 2, de hogy a többit hogyan lehetne logikailag kihozni, arról ötletem sincs, pedig én sem vagyok már gimis, sőt, lenne némi közöm a matekhoz...


Miféle 6.-os feladat ez?

2011. jan. 6. 19:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek,nem tudom miféle,ma hiányoztam a suliból mert beteg vok és ez volt ma a lecke. Igazából úgy szól a kérdés hogy abból az 5 számból melyik a legkisebb és akkor az a 2 lesz :) köszi szépen mindenkinek
2011. jan. 6. 19:44
 5/7 anonim ***** válasza:

ohh, ez azért nagyon nem ugyanaz a kérdés.

Azt azért remélem látod is, hogy miért a 2, és nem csak bemásolod...

2011. jan. 6. 19:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Mno nem vagyok matematikus de megoldottam...habár látom, hogy felesleges, de azért leírom.


401 397 2 7 1193


Én úgy gondolkodtam, hogy a 2000-t elosztottam 5 felé. Az 400...azaz 2000=400+400+400+400+400

Ezt továbbalakítottam úgy, hogy 401+399+400+400+400=2000

Ebből 401 már prím. Ez eddig príma :)

A 399-hez legközelebbi prímszámot megkerestem és kivontam a 399-ből. Így megkaptam a 397-t és a 2-t. Eddig van 3 számom...a 401,397,2. Ezek összesen adnak 800-at.

2000-800=1200 Ezt felbontottam két prímszám összegére, ugyan azzal a logikával ahogy a 399-et bontottam fel az előbb. Azaz megkerestem az 1200-hoz legközelebb álló prímszámot és kivontam az 1200-ból. Így megkaptam az 1193-at és a 7-et.


Tádáám, megvan az 5 szám.


Ez így tényleg nem kóser egy hatodikosnak, mert ez nem is a te feladatod lett volna. A te feladatod annyi, hogy vedd észre, hogy két, négy, hat (páros szám) páratlan szám összege páros. A 2000 az páros ezért ha öt páratlan számot összeadsz az eredmény biztos páratlan lesz. És az egyetlen módja, hogy prímszámok összeadásával pozitív számot kapjál, csakis ha az egyik prímszám a kettős, mivel ez az egyetlen páros prímszám.



remélem segítettem...sajnálom, hogy nem vettem észre hamarább a kérdésed.

2011. jan. 6. 20:19
 7/7 anonim válasza:
Ha a legkisebb prímszám adott, azaz a 2, akkor a másik két összegnek 998-nak és 1000-nek kell lennie. Például 421+577=998, és 479+521=1000, vagy 509+491=1000. Tehát 2+421+577+479+521=2000.
2022. febr. 21. 14:10