Mekkorák a paralelogramma oldalai?


Szöveg:

Egy paralelogramma átlói 16 és 20 egység hosszú.

a, Mekkora a paralelogramma oldalai, ha tudjuk, hogy a rövidebb átló merőleges az oldalra?


b, Számítsuk ki a területét!


2011. ápr. 19. 18:04
 1/6 A kérdező kommentje:
A számítás menetére lennék kíváncsi igazándiból.
2011. ápr. 19. 18:05
 2/6 anonim ***** válasza:

remélem jól csinálom gondolom a leírtakat.

a,szóval ha merőleges az oldalra akkor ott van két derékszögű háromszög.

az egyikből felírható h (20/2)^2=(16/2)^2+a^2

és a másik háromszögből is ugyanez felírható. Mivel mind a négy oldala egyenlő hosszú, ezért ez egy rombusz.

Mind a négy oldal 6 cm egyébként.

b, rombusz területe pedig a T=(20*16)/2=160cm^2

2011. ápr. 19. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az első válasz nem jó!

Ezt nézd meg: [link]

A paralelogramma átlói felezik egymást. ABM háromszögből Pitagorasz- tétellel egyik oldal, ABD háromszögből másik oldal kiszámítható.

Terület : egy oldal szorozva a hozzátartozó magassággal...

2011. ápr. 19. 18:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen így már megértettem, hálás vagyok nektek! :)
2011. ápr. 19. 18:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy változat a számítás menetére


Legyen

e = 20 cm - a paralelogramma hosszabbik

f = 16 cm - rövidebb átlója

T = ?

A rajz alapján írható

a² = (e/2)² - (f/2)² = (e/2 + f/2)(e/2 - f/2) <--- nevezetes szorzat

a² = (e² - f²)/4

a = [√(e² - f²)]/2

így

T = a*f

======

2011. ápr. 20. 15:16
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. ápr. 20. 20:23